Kaş Hakkında

Kaş, Akdeniz kıyılarının mücevheri
Antalya Kaş
Turkuaz rengi denizi, nadir bulunan endemik  bitkileri ve antik kalıntıları ile Kaş, Türkiye'de ve dünyadaki gezginlerin gözdesi olmuştur. Kaş, civardaki antik kentler ve sahip olduğu tarihi değerler nedeniyle eşsiz kültür gezilerine ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın en iyi beş ünlü dalış merkezlerinden biridir ve tatilinizi bölgenin muhteşem manzarasını sunan yamaç paraşütü deneyimi ile daha da unutulmaz kılar. Kaş, doğal ve tarihi güzellikleri bir araya getiren bir yerdir. Bu nedenle doğa, deniz ve güneşi sevenlerin yanı sıra tatilleri sırasında farklı kültür ve medeniyetlerin tarihini keşfetmek isteyenler için mükemmel bir seçenektir.

Kaş'ta görülmesi gereken yerler:

Antiphellos Antik Kenti - Deniz kenarından kolayca fark edilebilen surların kalıntıları ziyaretçileri etkilemektedir. Antiphellos Antik Kenti'ne Kaş Merkezinden yürüyerek ulaşılabilir.
Xanthos Antik Kenti - UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Xanthos'ta Likya kültürlerinin kaya mezarları, lahitleri ve anıtları görülmeye değer yerlerdir.
Saklıkent Kanyonu - Rafting ve trekking gibi doğa sporlarının yapıldığı Saklıkent, 1996 yılından beri koruma altında olup Milli Park olarak ilan edilmiştir.
Meis Adası - Kaş'ın tam karşısında bulunan küçük bir Yunan adası olan Meis adası mutlaka  ziyaret edilmelidir ve bu ada Kaş ile gerçekten haritada bir kaş ve göz gibi görünmektedir.
Plajlar - Kaş, doğal güzellik ve turkuaz denizi ile Kaputaş Plajı, milyonlarca yıldır Caretta-Caretta'ların yumurtalarını bıraktığı nadir plajlardan biri olan Patara Plajı gibi muhteşem plajlarla çevrilidir.
Kaş, unutulmaz bir tatil geçirebileceğiniz eşsiz bir yerdir. Kaş'ta görülecek ve keşfedilecek çok şey var, hayatınızda büyük bir fark yaratmak için sadece başlamak zorundasınız!