Kalkan Gezilecek Yerler

Kalkan, muhteşem Likya sahillerinde büyüleyici ve tarihi bir yer.
Meis Kastellorizo Adası Harita
Kalkan önemli bir turizm beldesidir ve Akdeniz kıyılarının muhteşem bir güzelliğine sahiptir. Bölgede birçok tarihi yer ve birçok güzel plaj bulunmaktadır.

Antalya'nın en güzel tatil köylerinden biri olan Kalkan, tarihi ve doğal güzellikleriyle gezilebilecek birçok yer sunan bir yerdir. Kalkan, Herodot'un “dünyadaki yıldızlara en yakın olan yer” olarak adlandırdığı bölgedir.

Kalkan antik bir şehir cenneti gibidir. Bölgede tatiliniz sırasında görebileceğiniz pek çok antik şehir vardır. Bunlar: Kaş Merkezinde Antiphellos Antik Kenti, Kalkan-Fethiye yolunda Kınık Köyü'nde Xanthos Antik Kenti, Demre'de Myra Antik Kenti, Kalkan-Fethiye yolunda Patara Antik Kenti ve Kekova'daki Simena Antik Kentidir.

Kalkan çevresinde bulunan plajlar, hayatınızda görebileceğiniz en güzel plajlardır, denizin rengi, güzelliği, plajları her şeye değer.

Kalkan’da Bezirgan ve İslamlar köylerini ve çevresindeki diğer köyleri gezebilirsiniz. Bu köylerde doğanın güzelliğinin fotoğraflarını çekebilir ve köylerin etrafını gezerek çok güzel bir gün geçirebilirsiniz. Tekne turlarına katılarak, masmavi denizde yüzmenin keyfine varabilirsiniz.

Yakın şehirleri, köyleri ve plajları ziyaret etmek istiyorsanız coğrafi konumu nedeniyle her yer Kalkan'a yakındır.

Türkiye'nin en güzel denizine sahip olduğu için Kalkan koylarında yüzmek farklı ve olağanüstü bir deneyim. Bölgede deniz sıcak değildir ama sıcak havayı düşünürsek, ferah ve serin hissetmek için harika bir fırsat.

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan muhteşem Kalkan koylarını ziyaret ettiğinizde mutlaka  ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri de Kekova. Doğa ve tarihin birleştiği bir dünya cenneti olan Kekova, olağanüstü güzellikler barındırıyor. Bu küçük kayalık ada kalıntılarla doludur, hatta denizdeki batık şehrin kalıntıları bile görülebilir.

Kalkan, unutulmaz bir tatil geçirebileceğiniz eşsiz bir yerdir. Kalkan’da görülecek ve keşfedilecek çok şey var, hayatınızda büyük bir fark yaratmak için sadece başlamak zorundasınız!